STOPKA

Stopka nesmí vyčnívat z pochvy. Pokud by vám Mamicup působil jakékoliv nepohodlí, když sedíte nebo jdete, pokud vás zavedený kalíšek svědí či dráždí, znamená to, že stopka je příliš dlouhá. Zkraťte ji. Vyjměte Mamicup a stopku zkraťte s použitím čistých nůžek či kleštiček na nehty. Každá žena si sama nejlépe určí, která délka jí vyhovuje nejvíce. Některé ženy stopku zcela ustřihnou. Doporučujeme vám udělat to až ve chvíli, kdy si budete jistá, že kalíšek bez stopky dokážete bez problémů vyjmout.

SYNDROM TOXICKÉHO ŠOKU (TSS)

Používání menstruačního kalíšku sahá do třicátých let 20. století. Od té doby nebylo nikdy spojováno s výskytem syndromu toxického šoku. Jedná se o velice závažnou a někdy osudovou nemoc, která je způsobena bakteriemi Staphylococcus Aureus. Výskyt této nemoci je často spojován s používáním tradičních tampónů. Její symptomy jsou podobné těm při chřipce a zahrnují náhlou vysokou teplotu (nad 39 stupňů), bolest svalů, zvracení, bolest hlavy, průjem, závrať, pocit na omdlení a vyrážku podobnou té při úžehu. Pokud byste zaznamenala jakýkoliv ze zmíněných příznaků, okamžitě vyjměte váš Mamicup a vyhledejte lékařskou pomoc. Pokud jste již syndromem toxického šoku někdy trpěla, konzultujte předem použití menstruačního kalíšku s vaším lékařem.

VAROVÁNÍ

Pokud budete mít jakékoliv gynekologické potíže, konzultujte je s lékařem. Mamicup není antikoncepce a neochrání vás před pohlavně přenosnými chorobami. Pokud při používání Mamicupu budete pociťovat bolest, bodání nebo jiné obtíže při močení, okamžitě Mamicup vyjměte a vyhledejte lékařskou pomoc. Není nutné vyjmout Mamicup pokud potřebujete močit či jít na stolici, ale je nutné jej vyjmout před pohlavním stykem. Nedoporučujeme váš Mamicup půjčovat jiným ženám. Ujistěte se vždy, že je váš Mamicup z dosahu dětí a vašich domácích mazlíčků.