Jak vybrat tu správnou velikost?

 

Srovnání velikostí

Určení velikosti závisí na tonusu vašeho pánevního dna (pánevní svaly drží kalíšek ve správné pozici uvnitř vaší pochvy). Tonus vašeho pánevního dna závisí na následujících faktorech:

  • Děti. Pokud jste rodila vaginálně, tvar vaší vaginy se může změnit. Po vaginálním porodu většinou využijete větší velikost kalíšku (L).
  • Věk. Jak žena stárne, její pánevní dno se může snížit. Pokud je vám přes 30, doporučujeme vám velikost kalíšku L. Pro mladší dívky doporučujeme menší velikost (M).
  • Fyzické dispozice. Pokud sportujete, váš svalový tonus je vyšší. Pravděpodobně budete moci mít menší velikost kalíšku (M) i pokud je vám přes 30. Jóga, pilates, jízda na koni, tanec a další pravidelné sportovní aktivity udržují váš svalový tonus a pánevní dno je pevnější.

Mezi oběma velikostmi je ve skutečnosti malý rozdíl. Správná velikost nicméně zabrání nežádoucímu vytékání krve.

Příliš malý kalíšek se může při používání pohnout a vytéct. Příliš velký kalíšek se nemůže dostatečně uvnitř pochvy otevřít a netěsní, protéká.
Pokud si nebudete vědět s výběrem velikosti vašeho kalíšku rady, neváhejte nás kontaktovat.
Chcete vědět jaké velikosti je váš kalíšek? Zkontrolujte horní lem, pod kterým najdete písmeno M či L.

Barvy kalíšku Mamicup

 

Menstruační kalíšek Mamicup si můžete zakoupit v jedné ze čtyř nabízených barevných možností: ženy, které se raději drží zkrátka, nebo jen nechtějí pořizovat barvený kalíšek, jistě upřednostní čirou variantu. Pro milovnice barev zde máme na výběr sladkou světle růžovou, pomněnkově fialkovou a nebesky modrou.

Každý Mamicup Vás bude navíc těšit sametově jemnou dotekovou stranou a naopak dokonale hladkým povrchem uvnitř kalíšku, díky kterému se lépe vyplachuje.

Ke každému Mamicupu navíc náleží praktický bavlněný pytlíček pro uschování kalíšku mimo dny Vaší menstruace.